Sosyal Medya

Tüketiciler İnternet Alışverişlerinde Dikkatli Olmalı

Kasım ayına girilmesiyle birlikte alışverişlerde artış görülmeye başlandı. Çok sayıda firma indirim uygulayarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Oldukça c

Tüketiciler İnternet Alışverişlerinde Dikkatli Olmalı
 Kasım ayına girilmesiyle birlikte alışverişlerde artış görülmeye başlandı. Çok sayıda firma indirim uygulayarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Oldukça cazip fiyatlar ile satışı gerçekleştirilen ürünler de tüketicilerin ilgi odağı oluyor. Çarşıya çıkıp ürünleri görerek almanın yanı sıra tüketicilerin çoğu artık internet üzerinden yapılan alışverişleri daha uygun buluyor. Bu sebepten dolayı internet üzerinden yapılan harcamalarda artış görülürken, uzmanlarda bu artışlar ile birlikte vatandaşlara dolandırıcılıklar karşısında uyarılarda bulunuyor. Uzmanlar vatandaşların dolandırıcılık konusunda oldukça fazla mağduriyet yaşadıklarını dile getirirken, internet üzerinden yapılan alışverişlerde dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Kısa bir zaman dilimi için kurulan sahte sitelerden alışveriş yapılmamasını, her sitenin güvenlik sertifikasının ve iletişim bilgilerinin kontrol edilmesi isteniyor. Günümüzde her türden bilgiye internet üzerinden erişim sağlanabildiğini söyleyen uzmanlar, alışveriş yapılacak site içinde yine internet üzerinden bilgi sahibi olunabileceğini aktarıyor. Söz konusu siteler hakkında internet ortamında yapılan yorumların incelenmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar ayrıca uyarılarında sosyal medya reklamlarını da unutmuyorlar.

Sosyal Medya Reklamlarına Dikkat Edilmeli

Sosyal medya reklamlarında denetlemenin yeterli olmadığını ifade eden uzmanlar tüketicileri her reklama aldanmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Günümüzde her web sitesinin kopyası yapılabilirken, bazı unsurlara dikkat ederek sahte site ve gerçek sitenin ayrıştırılabileceği belirtilirken, tüketicilerin alışverişlerin yoğun olduğu bu dönemde dikkatli bir şekilde hareket etmeleri gerekiyor.